Palaia Hotel

PALAIA HOTEL

Located in nature and aiming to offer a peaceful harbour, Palaia Hotel invites you to experience much more than just an accommodation experience. While experiencing the peaceful tranquility of the bays against the salty winds of the sea, Palaia, which extends to the coastline, it offers service with its private beach.

Palaia not only offers the beauty of nature and the refreshing blue of the sea, but also local elements work with great distinction. You will find an ideal opportunity to savor local delicacies in restaurants. These flavors offer a feast where traditional tastes meet modern touches.

However, there were records that Palaia began to focus only on natural beauty and food. The hotel team is here to offer hospitality and cultural experiences that they consider part of their job to provide their guests with an amazing experience. One detail, one encounter, brings you to greater peace in this special harbour.

Palaia Hotel is not just a holiday destination, but also a story and a dream. Offering the perfect combination of the beauties of nature, local building riches and comfort, Palaia is here to enlarge and inspire every visitor. We share this paradise to distinguish it and invite you to join the Palaia family.

Accomodation

Spaces in which to dream and be inspired, 43 restful premium rooms and suites combine contemporary style and architecture, elegance and comfort, refinement and beauty. Deep indigos and azures, soft greens and golden tones evoke the ocean almond groves, pine forests, and ancient stone, while traditional artisanship pays homage to Datca’s heritage. Elegant materials, from the finest hand-spun silks and cottons to cool marble and smooth wood, offer a journey for the senses while lush garden and sea views carry you away to timeless enchantment…

Explore

While the rare lands of Datça, an untouched paradise that has witnessed history, whisper the secrets of the regional empires that have reigned since ancient times; 52 sun-drenched bays are polished with the endless harmony of blue and green. As you travel to the wide beaches, forests and mountains of the ancient city of Knidos, visit vineyards flowing with all their elegance as if they came out of history books, six-million-year-old fossil sand dunes and stone-covered villages, the extraordinary regional beauty joins you in your magical adventure.
Palaia Hotel Datça
4.5
Based on 170 reviews
powered by Google
Keith KelleyKeith Kelley
15:42 03 Nov 23
Bu otel çarpıcı - Odalar iyi döşenmiş ve ferahtır. Havuz alanı çok güzel ve zemin muhteşem. Yemek alanındaki yemekler son derece iyi ve kaldığımız süre boyunca birkaç öğle yemeği ve akşam yemeği yedik. Konumu da çok iyi - Her şeye yakın ama sessiz ve harika bir şekilde uyuyacaksınız.Ön büro personeli öneriler konusunda fazlasıyla yardımcı oldu ve mükemmel tavsiyeler sağladı. Uzun bir sabah turu için kiralamamız için son dakikada bir tekne bile bulmayı başardılar. Ekibin geri kalanı da mükemmeldi - Yemek alanından havuza ve plaja kadar herkes çok yardımcı oldu.Palaia Hotel Datça'yı ne kadar tavsiye etsek azdır ve bir sonraki Datça Yarımadası ziyaretinizde de bu oteli tavsiye ederiz.
Leyla SUGUNESLeyla SUGUNES
07:36 02 Nov 23
Datça’da gidilebilecek en keyifli otel. Temizlik ve konfor konusunda daha iyisini tecrübe edemeyebilirsiniz. Datça’ya tekrar gelişimizden tek tercihimiz olacaktır. Güler yüzlü, kibar ve profesyonel ekibine çok teşekkür ediyoruz. Kesinlikle herkese Palaia’da kalmalarını tavsiye ediyoruz. Tekrar görüşmek üzere:)
Lara KAYTANLIOĞLULara KAYTANLIOĞLU
20:54 24 Oct 23
Palaia Hotel'de geçirdiğim tatil müthişti ve hayatımdaki en güzel deniz tatiliydi diyebilirim.Güleryüzlü ve bizi bizden fazla düşünen Palaia Otel ailesine ve İşletme Sahibi'nin titizlikle düşündüğü her detay ve ince ayrıntı için sonsuz teşekkürler.Müthiş yemekler için de Nihat Şef ve ekibine özel teşekkürler :)Bir sonraki tatilde görüşmek dileğiyle.
Alen KAYTANLIOĞLUAlen KAYTANLIOĞLU
20:01 24 Oct 23
Doğa ve çevreye uyumlu ve saygılı bir mimari, her detayına dikkat edilmiş konforlu tertemiz odalar, saygılı ve nitelikli çalışanlar ve oldukça başarılı bir mutfak. Eşim ile bugüne kadar yaptığımız en iyi tatildi, bu eşsiz deneyimi bize yaşatan otelin değerli yatırımcısı ve nitelikli personeline teşekkür ederiz.
Ali MersinAli Mersin
06:02 15 Oct 23
Mükemmel bir otel, girişte limonata ve mis kokulu lavanta havluları ile karşılanıyorsunuz, personel çok ilgi ve alakalı kibar düzenli hızlı. Odalar tertemiz. Kahvaltı doğal kaliteli ürünler içeriyor. Konum çok iyi. Alt yoldan bisiklet ile merkeze gitmek çok kolay.Motosiklet dostu bir otel. Motorumuza güvenli bir yer sağladıkları için Halkla ilişkiler müdürü Pelin hanıma ayrıca teşekkür ederiz.
Kapıda güler yüzlü çalışanlar, öznesi insan olan huzur dolu bir sakinliğe buyur ediyorlar. Datça’nın yerel mimarisiyle uyumlu, teknoloji ve mimarideki en son trendleri çok güzel harmanlamayı başarmış tasarım, sıcak bir atmosfer sağlıyor. Odaların konforunu ve şıklığını çok güzel bir çizgide yakalamışlar. Gördüğünüz her şey ne az ne fazla. Otelin büyüklüğü o kadar güzel ayarlanmış ki, hiç bir misafir diğerini rahatsız edecek kadar yakın değil.Kahvaltıda diğer her şey çok güzel ama özellikle mandalina reçelini tatmanızı tavsiye ederiz. Yemeklerde çok değişik lezzetleri deneme fırsatımız oldu, siz de denemelisiniz.Otele deniz için gittik ama havuz da en az deniz kadar keyifliydi, deneyimlemenizi tavsiye ederiz.Datça da bu düzeyde başka yer yok (en azından ben karşılaşmadım). Bize çok güzel bir tatil yaşatıp, bedenimizi pozitif eneji ile yenileyen bütün emeği geçenlere teşekkür ederiz.Bu arada, Palaia Otel’in tek olumsuz yanı bağımlılık yapacak olması.
Zeyneb BallıZeyneb Ballı
18:50 09 Sep 23
Datça’nın olduğu gibi otelin de misafir yaş ortalaması sanırım biraz yüksek ancak huzurlu ve sakin bir balayı için de mükemmel bir seçim.Otelin yatay mimarisi, oda dizaynı, eşya seçimleri insana huzur veren sadelik ve şıklıkta. Odanın önündeki kendine ait açık alandaki şezlonglarda gece yıldızları izlemek çok keyifli.Havuz: Havuz öveceğimi düşünmezdim ancak sıcaklığı, klor seviyesi o kadar iyi ki deniz suyuna yakın bir hissiyatı vardı.Deniz: Denizin dibinde orta büyüklükte üzeri kaygan taşlar var, kıyıdan girmek zor olsa da iskele ile bu problem çözülmüş. İskelenin ucundaki merdivenden inince denizin derinliği yaklaşık 130 cm civarları ki bence mükemmel. Denizin derinleşme eğimi çok ideal, su 8 eylül itibariyle -Datça denizi için genellikle söylenenin aksine- oldukça ılık, dibi gözükecek kadar temiz. Deniz gözlüğü ile sizle birlikte yüzen irili ufaklı balıklar görülebilmekte. Plajda otele ait 12-13 kadar şezlong mevcut. Otelde konaklamayanlar da havluları ve sandalyeleri ile iskeleyi ve plajı kullanabilmekte, kaldığımız sürede bu konuda bir tatsızlık yaşandığına denk gelmedik, otelin kıyıyı kullandırmadaki bu olumlu tavrı umarım devam eder.Otel misafirlerinin kullanımı için bisikletleri bulunmakta, biz maalesef çıkış yaparken fark ettik, sevgi yolunda sürmek keyifli olabilir.
Umut AÇAROĞLUUmut AÇAROĞLU
17:13 29 Aug 23
Otelin plajını kullandık. Muhteşem bir deneyimdi. Denizi, otelin atmosferi ve çalışanları mükemmeldi. Plaj kısmındaki görevli Ömer bey oldukça güler yüzlüydü ve işini çok iyi yaptı. Sparişlerimizi rahatlıkla verdik ve sparişlerimiz hızlı geldi. Kokteylleri, kahveleri çok başarılıydı. Bir dahaki sene konaklama da planlayacağız. Kesinlike gitmenizi tavsiye ederim.
js_loader

There are no arrangements for disabled people in our facility.
Children under the age of 12 are not accepted in our facility.