Gastronomi

Palaia, menülerinde Anadolu’nun zengin mutfak kültürünü küresel bir bakış açısıyla birleştirerek özel bir gastronomi şöleni sunuyor.

Palaia’nın özgün mutfağında hazırlanan Artisan Akdeniz lezzetleri, Garaville’den Kabak Çiçeği Dolması’na, Könger’den Dallampa’ya, Labada Dolması’ndan Otlu Tilki Kızartması’na kadar geniş bir yelpazede yerel ürünlerin taze canlılığını sergiliyor. Datça’nın özel ürünleri olan ‘Nurlu,’ ‘Ak,’ ‘Çağla’ ve ‘Sıra’ gibi yerel lezzetleri unutmamak lazım elbette.

Palaia, yemek yemek için sadece bir yer değil, aynı zamanda bir deneyim sunuyor. Apollon Tapınağı arkeolojik alanına bakan geniş açık teras veya yüksek tavanlı restoran, lezzetlerin keyifli ve görsel bir şölene dönüştüğü mekanlar. Restoranın çarpıcı sanat eserleri, yemeklerin sadece bir zevk değil, aynı zamanda sanatsal bir deneyim olduğunu vurguluyor.

Palaia’da yemek yemek, doğal ve mevsimin taze ürünleriyle donatılmış sofralarda, tüm duyularınıza hitap eden bir sanat eserine dönüşüyor. Burada her yemek, sadece bir tat değil, aynı zamanda bir hikaye anlatıyor. Palaia Hotel, misafirlerine unutulmaz bir gastronomik serüven sunarak onları lezzet dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Sizleri bu benzersiz deneyimi yaşamaya davet ediyoruz.